Pakabinami šviestuvai
- Pradinis
- Išpardavimas
- Vidaus šviestuvai
- Pakabinami šviestuvai
Pakabinami šviestuvai - interjero detalė Jūsų jaukiems namams
Šviestuvų dizaino kūrimo istorijoje garsiausių šviestuvų dizainerių darbai išlieka nepavaldūs laikui. Jau daugelį metų kai kurie šviestuvai nėra tik šviestuvai. Jie tapo interjero dalimi tiems, kas vertina išskirtinį dizainą. Galima manyti, kad didžiosios ne tik pakabinamų šviestuvų dizaino paslaptys –tobuli geometrinių figūrų deriniai.
Gerai apgalvotas apšvietimas tampa esminiu elementu, formuojant erdvę ir kuriant atmosferą, kuri leistų žmonėms gerai jaustis, o tinkamai parinkti pakabinami šviestuvai tampa puikiomis interjero detalėmis. Šviesa turi būti komfortiška, todėl dažnai šviestuvų forma seka po funkcijos.
Pagrindiniai patarimai, į ką atsižvelgti, renkantis pakabinamus šviestuvus
Dar visai neseniai buvo įprasta, kad kambariuose ar kitose patalpose būdavo įrengiami 1 ar vos 2-3 apšvietimo taškai. Vienas pakabinamas šviestuvas, nors ir būtų labai stipraus šviesos šaltinio, negali apšviesti visos patalpos. Tokio apšvietimo galimas neigiamas rezultatas – dideli šviesos kontrastai, tamsūs, nejaukūs kampai. Toks būdas gali būti taikomas nebent mažoms patalpoms – sandėliams ar pagalbinėms patalpoms, kur vienas pakabinamas šviestuvas atliktų savo funkciją.
„Mažiau yra daugiau“ (more is less) formulė šviestuvų dizaine dominuoja jau kuris laikas, o pastaruoju metu ši tendencija pasipildo naujomis formomis, detalėmis, spalvomis, geometrija. Pavyzdžiui, kai interjere norime pabrėžti aplinkinį dekorą, detales, verta rinktis minimalistinio dizaino pakabinamą šviestuvą. Šiais laikais modernūs pakabinami šviestuvai nereikalauja papildomų interjero elementų fone. Tačiau pakabinamas šviestuvas, priklausomai nuo stilistinių interjero sprendimų, gali būti ir kaip išskirtinis meno kūrinys, akcentas, kambario puošmena.
Šviestuvų išdėstymas patalpose yra svarbus ne tik dėl tolygaus šviesos pasiskirstymo, tačiau ne mažiau svarbus yra šviestuvų įrengimo aukštis. Tai ypač aktualu, kabinant šviestuvus virš valgomojo stalo ar baro, salos virtuvėje. Jei pakabinamas šviestuvas įrengtas pernelyg aukštai, atsiranda rizika, kad jame esantis atviras šviesos šaltinis akins prie stalo sėdinčius šeimos narius ar svečius. O jei jis pakabintas per žemai, iškyla pavojus užkliūti, susižeisti, taip pat ir pažeisti patį šviestuvą. Tai pakankamai dažna klaida, pasitaikanti ne tik namuose. Virš virtuvės stalo interjero dizaineriai dažniausiai rekomenduoja 55–65 cm aukštį virš stalviršio, tačiau tam įtakos turi ir konkretus pakabinamas šviestuvas bei šeimos narių ūgis. Tokiame aukštyje šiestuvas apšvies visą stalą, neakindamas, o gaubtas neužstos, prie jo sėdinčių žmonių. Planuojant virtuvės salelę ar pusryčių zoną su sėdimomis vietomis, principas toks pat, nors darbinis paviršius šiuo atveju bus aukščiau nuo grindų, nei standartinio stalviršio. Turėti daugiau nei vieną pakabinamą šviestuvą yra gera idėja, jei lempos gaubto dydis neleidžia šviesos pluoštui apimti visą paviršių. Ir jei pakabinsite daug lempų vienoje linijoje, įprasta nykščio taisyklė, nurodant, kokiu atstumu jie yra tarp jų, yra palikti tarp jų pusantro karto didesnį nei pakabinamų šviestuvų gaubto plotį. Jei šviestuvo skleidžiamos šviesos srautas neapima viso stalo paviršiaus, galima kabinti kelis pakabinamus šviestuvus į vieną liniją (kai stalas ar stalviršis yra pailgos stačiakampio formos), galima taikyti taisyklę, kai tarpas tarp greta įrengiamų pakabinamų šviestuvų gaubto ribų būtų pusantro karto didesnis, nei pats gaubtas.
Rekomenduojami pakabinamų šviestuvų aukščiai:
- Virš stalo: 75-80cm virš stalo paviršiaus
- Bendroje erdvėje (su vaikščiojamąja dalimi): bent 200 cm nuo grindų
- Prieškambaryje: bent 200 cm virš grindų arba 30-40 cm virš durų staktos, kad būtų pakankamai vietos durims visiškai atsidaryti.
Gana įprasta, kad virš valgomojo stalo bendrą apšvietimą sukuria pakabinamas šviestuvas, neretu atveju tai yra sietynas, kuris naudojamas tik išskirtinėmis progomis ir todėl jis gali nebūti toks pat funkcionalus, kaip, payzdžiui, virtuvės stalas. Kadangi tokio šviestuvo šviesos srautas dažniausiai būna nukreiptas ne tiek žemyn, kiek į viršų, toks šviestuvas nesuformuoja darbui būtino koncentruoto, žemyn nukreipto srauto: netiesioginė šviesa, pasiekusi į stalo paviršių, dažnai būna silpnesnė ir, priklausomai nuo šviestuvo dizaino, gali sukurti šešėlius ar dekoratyvius atšvaitus. Sietyną virš valgomojo stalo reikėtų kabinti šiek tiek aukščiau, nei įprastus valgomojo stalo šviestuvus, kad neužstotų valgančiųjų: 78-80 cm virš stalo paviršiaus maždaug dešinėje. Reikės eksperimentuoti, kad rastumėte optimalų aukštį, nes jis priklausys nuo lubų aukščio: šviestuvas virš stalo neturėtų būti kabinamas taip aukštai, kad atrodytų kaip lubų sietynas, arba taip žemai, kad trukdytų matyti sėdinčius prie stalo. Taip pat svarbu, kad stalas būtų didesnis nei šviestuvo skersmuo, kitaip kompozicija atrodys neproporcingai.
Šiais laikais pakabinamų vidaus šviestuvų asortimentas tapo ypač platus, todėl juos renkantis, kyla daug klausimų, apšvietimo terminologijoje tikrai lengva pasiklysti. Taigi svarbu žinoti esminius, svarbiausius parametrus, kad pasirinkimai būtų teisingi.
Pakabinami vidaus šviestuvai gali būti keleto šviesos sklaidos krypčių:
- Pakabinami šviestuvai su atviro šviesos šaltinio sklaida žemyn (skirtingais optikos kampais)
- Pakabinami šviestuvai su atviro šviesos šaltinio sklaida aukštyn ir žemyn (skirtingais optikos kampais)
- Pakabinami šviestuvai su pridengto šviesos šaltinio išsklaidyta šviesa – visomis kryptimis (matinio stiklo gaubtai).
Galimos ir kitokios variacijos, kai pakabinami vidaus šviestuvai komplektuojami su skirtingo ažūriškumo bei medžiagiškumo gaubtais – metalo, audinio, stiklo ar mišriais.
Pakankamai svarbus parametras renkantis pakabinamus šviestuvus – akustika.
Pavyzdžiui – svetainėje, virš valgomojo stalo, kai bendrauja didesnis žmonių kiekis, akustiniai sprendimai gerokai sumažina triukšmą kaimynysteje gyvenantiesiems. Todėl pakabinami šviestuvai svetainėje, turintys akustinių sprendimų, bus geras pasirinkimas namams.
Pakabinami šviestuvai svetainei
Svarbu atkreipti dėmesį, renkantis pakabinamo šviestuvo gaubtą. Tamsios spalvos audinys nepraleis tiek šviesos, kiek šviesus gaubtas. Tamsusis orientuos šviesą žemyn arba aukštyn-žemyn. Jeigu po raštuotu ažūriniu pakabinamo šviestuvo gaubtu bus įsukta skaidri lemputė, tokiu atveju šviesos srautas bus netolygus, šešėliai formuos ornamentus ant sienų, grindų, lubų. Tas pats efektas galimas, jei pakabinamo šviestuvo gaubtas – nelygaus stiklo ar netolygiai matinis, dekoruotas, perforuotas. Pakabinamas šviestuvas su spalvotu gaubtu gali „nuspalvinti“ patalpą tos pačios spalvos šviesa. Pavyzdžiui raudonos spalvos audinio ar stiklo pakabinamo šviestuvo gaubtas svetainėje greičiausiai sukurs įspūdį, kad visi svetainės paviršiai yra raudonos spalvos. Bet jeigu medžiaginis gaubtas viduje turės papildomą baltą sluoksnį, spalvotos šviesos efektas bus ženkliai mažesnis.
Šviesos Technologijų LED pakabinami šviestuvai
Dabartinės LED apšvietimo technologijos dizaineriams ir šviestuvų gamintojams leidžia realizuoti idėjas, naudojant įvairesnes geometrines formas, plastiškas linijas – hermetiški, lankstūs LED moduliai suteikia galimybę įgyvendinti netikėčiausias idėjas.
LED pakabinami šviestuvai - apšvietimo sistemos juostos – unikalios, leidžiančios išdėstyti šviestuvus po visą erdvę, per kelias patalpas, įvairiausiais kampais. LED šviestuvai suteikia galingą įrankių rinkinį, kurio pagalba galima kurti individualius erdvės apšvietimo sprendimus. LED pakabinamų šviestuvų sistemos unikali galimybė yra ir ta, kad, ieškant apšvietimo sprendimų valgomojo stalui, kai elektros kabelio išvedimo fiksavimas nebūtinas toje vietoje, kur montuojami pakabinami LED šviestuvai. Be to – tai leidžia improvizuoti ne tik šviestuvų elementų kiekiu, bet ir geometrine kompozicija erdvėje.
Tai ypač aktualu, kabinant šviestuvus virš valgomojo stalo ar baro, salos virtuvėje. Jei pakabinamas šviestuvas įrengtas pernelyg aukštai, atsiranda rizika, kad jame esantis atviras šviesos šaltinis akins prie stalo sėdinčius šeimos narius ar svečius. O jei jis pakabintas per žemai, iškyla pavojus užkliūti, susižeisti, taip pat ir pažeisti patį šviestuvą. Tai pakankamai dažna klaida, pasitaikanti ne tik namuose. Virš virtuvės stalo interjero dizaineriai dažniausiai rekomenduoja 55–65 cm aukštį virš stalviršio, tačiau tam įtakos turi ir konkretus pakabinamas šviestuvas bei šeimos narių ūgis. Tokiame aukštyje šiestuvas apšvies visą stalą, neakindamas, o gaubtas neužstos, prie jo sėdinčių žmonių. Planuojant virtuvės salelę ar pusryčių zoną su sėdimomis vietomis, principas toks pat, nors darbinis paviršius šiuo atveju bus aukščiau nuo grindų, nei standartinio stalviršio. Turėti daugiau nei vieną pakabinamą šviestuvą yra gera idėja, jei lempos gaubto dydis neleidžia šviesos pluoštui apimti visą paviršių. Ir jei pakabinsite daug lempų vienoje linijoje, įprasta nykščio taisyklė, nurodant, kokiu atstumu jie yra tarp jų, yra palikti tarp jų pusantro karto didesnį nei pakabinamų šviestuvų gaubto plotį. Jei šviestuvo skleidžiamos šviesos srautas neapima viso stalo paviršiaus, galima kabinti kelis pakabinamus šviestuvus į vieną liniją (kai stalas ar stalviršis yra pailgos stačiakampio formos), galima taikyti taisyklę, kai tarpas tarp greta įrengiamų pakabinamų šviestuvų gaubto ribų būtų pusantro karto didesnis, nei pats gaubtas.
Gana įprasta, kad virš valgomojo stalo bendrą apšvietimą sukuria pakabinamas šviestuvas, neretu atveju tai yra sietynas, kuris naudojamas tik išskirtinėmis progomis ir todėl jis gali nebūti toks pat funkcionalus, kaip, pavyzdžiui, virtuvės stalas. Kadangi tokio šviestuvo šviesos srautas dažniausiai būna nukreiptas ne tiek žemyn, kiek į viršų, toks šviestuvas nesuformuoja darbui būtino koncentruoto, žemyn nukreipto srauto: netiesioginė šviesa, pasiekusi į stalo paviršių, dažnai būna silpnesnė ir, priklausomai nuo šviestuvo dizaino, gali sukurti šešėlius ar dekoratyvinius atšvaitus. Sietyną virš valgomojo stalo reikėtų kabinti šiek tiek aukščiau, nei įprastus valgomojo stalo šviestuvus, kad neužstotų valgančiųjų: 78-80 cm virš stalo paviršiaus maždaug dešinėje. Reikės eksperimentuoti, kad rastumėte optimalų aukštį, nes jis priklausys nuo lubų aukščio: šviestuvas virš stalo neturėtų būti kabinamas taip aukštai, kad atrodytų kaip lubų sietynas, arba taip žemai, kad trukdytų matyti sėdinčius prie stalo. Taip pat svarbu, kad stalas būtų didesnis nei šviestuvo skersmuo, kitaip kompozicija atrodys neproporcingai.